szombat, május 18, 2024
Pályázat

Duna menti kalandozás Délvidéken – kirándulás a Határtalanul pályázat keretein belül

A Határtalanul 2018 program keretében elnyert pályázatunknak köszönhetően a Kozármislenyi Általános Iskola 67 növendéke és 6 kísérő pedagógusa utazhatott tavasszal Szerbiába. A május 19-21 között lezajlott 3 napos kalandozás keretében iskolánk növendékei a délvidéki Duna szakasz mentén látogathattak meg több magyar lakta települést és híres történelmi emléket. Az utazás alkalmával megtekintették a nándorfehérvári-, a szendrői-, és Galambóc várát, városnézés keretein belül csodálhatták meg Belgrádot, Lepenski Virt és Szabadkát, illetve a Duna mentén több természeti és archeológiai kincset fedezhettek fel. Növendékeink meglátogatták a Csantavéri Iskolát is, ahol megismerkedhettek szerbiai magyar kortársaikkal, megismerhették mindennapjaikat, környezetüket. Szálláshelyük a magyarok lakta Székelykevén volt, ahol több kisebb panzióban kerültek elhelyezésre a kirándulás so-rán.
Diákjaink a három napos utazás során szerzett élményeiket a DÖK nap keretein belül megosztották társaikkal és pedagógusainkkal kisfilmek és prezentációk formájában, melyekből egy rövidfilmet itt talál kedves olvasónk.