kedd, április 16, 2024
Iskolai életSport

PARASPORT NAPJA 2024.02.22.

Iskolánk az idei tanévben, 2024.02.22-én is örömmel csatlakozott a LÉLEKMOZGATÓ programhoz. Csütörtöki napon órarendhez igazodva a PTE segítségével különböző feladatokkal, játékokkal, zenés mozgás anyaggal készültünk. A megfelelő és használatos speciális sportszereket a PTE biztosította, a lebonyolításhoz pedig hallgatói asszisztenciát kaptunk, amit ezúton is szeretnénk megköszönni. A gyerekek nagy meglepetésére egy sztárvendéggel is gazdagodtunk, Iván Bence paraolimpikon pécsi úszó személyében, aki nagy lelkesedéssel csatlakozott a játékokhoz.

Ezen a napon olyan programmal leptük meg közel 680 tanulóinkat, melyek együttérzésre, szolidaritásra, elfogadásra ösztönöz mindenkit. A programhoz kapcsolódásunk célja volt a fogyatékkal élő emberek világának a megismertetése, elfogadása és a tolerancia fejlesztése. Cél volt továbbá, hogy megismerjék tanulóink korlátaikat, megtapasztalják, milyen az, amikor mások segítségére szorulunk, és nem tudunk segítség nélkül boldogulni. Fontosnak tartjuk, hogy vegyük észre azt, ha valaki nehézségekkel küzd és rászorul a mi segítségünkre.

A hangulat nagyon jó volt, diákjaink egy újabb élménnyel gazdagodtak!