kedd, július 23, 2024
Iskolai élet

A Népmese napja

 

A mesék nagyon nagy jelentőséggel bírnak a gyermeki lélek fejlődése szempontjából, hiszen a bennük rejlő csodák átélésével különböző viselkedésmintákat, emberi kapcsolatokat, a jó és a rossz különbségét is megtapasztalják és mivel a mesék mindig jól végződnek, ezzel egyfajta pozitivitást is hordoznak magukban…

Mindemellett fejlődik a gyerekek szókincse, képzelőereje, fantáziája is. Olvassunk minél több mesét, mert nemcsak a gyermeki lelket melengeti meg, de bennünket felnőtteket is megállít egy kis minőségi idő eltöltésére a gyermekünkkel…

Már hagyománnyá vált iskolánkban, hogy minden évben megünnepeljük a Népmese napját. Így történt ez 2023. szeptember 28-án is.

Ilyenkor iskolánk igazi „Kacsalábon forgó kastéllyá” változik, ahol lelkes szegény legények, királykisasszonyok, lovagok, és boszorkányok kelnek útra, hogy teljesítsék a próbákat.

Idén a királylány elveszett gyöngysorának gyöngyszemeit kellett megszerezni, különféle izgalmas próbatételeken: átverekedni a pókháló labirintuson, átkelni a mocsáron, legyőzni a sárkányokat, kiválogatni Hamupipőke lencséjét, célba dobni a boszorkány szájába, zenélni, dalolni, mesés puzzlet kirakni és még sorolhatnám a sok elképesztő erőpróbát…

Végül az ügyes „vándorokat” tantermeikben a „Terülj, terülj asztalkám!” várta.

Reményeink szerint a gyerekek ma élményekkel telve, boldogan térnek haza!

 

„A mese a bölcsesség tükre, melyben a gyermek és a felnőtt is megtalálja önmagát.” – Astrid Lindgren

 

Szabóné Soós Mária

tanítónő